Przedstawiamy 4 przydatne aplikacje dla kierowców, testowaliście? Jeśli nie, warto! Krótki opis każdej z aplikacji w pigułce wyjaśni Wam podstawowe funkcje każdej z nich.

Drivemode interfejs kierowcy

Drivemode pozwala korzystać z telefonu przy wykorzystaniu przydatnego bezwzrokowego interfejsu. pomagają w tym instrukcje głosowe. Drivemode daje możliwość odpowiadania na wiadomości tekstowe w Messengerze czy WhatsAppie oraz korzystać z innych aplikacji, takich jak nawigacja czy odtwarzacz muzyki. Dostępna jest również opcja ustawienia automatycznych odpowiedzi na otrzymane w czasie jazdy wiadomości.

ICE W nagłym wypadku

Aplikacja, z której raczej nie chcielibyśmy nigdy skorzystać ale może uratować nasze zdrowie i życie. ICE przechowuje niezbędne informacje potrzebne ratownikom medycznym jeśli ulegniesz wypadkowi. Specjalny przycisk uruchamia proces wysłania sms-a alarmowego do osób, któtre będą wskazane na liście kontaktów. Sms zawiera informację z lokalizacją GPS, to najbardziej istotna kwestia.


Fuelio paliwo i koszty

Jeżeli często zastanawiacie się, jak dużo wydajecie w ciągu miesiąca na paliwo podczas wizyt na stacjach beznynowych? Potrzebujecie opytmalizacji tych działań? Jeśli tak, to Fuelio jest idealne. Śledzenie tankowań to podstawowa funkcja Fuelio. Wpisujemy cenę oraz ilość paliwa i aplikacja oblicza wszystko za nas. Zapisywanie miejsc tankowania na mapie sprawi, że Fuelio wskaże nam stacje, w których zapłaciliśmy najmniej.

TransParking Truck Parking

Aplikacja typowa dla kierowców zawodowych, znacie ją pewnie 🙂 TransParking informuje o wolnym miejscu parkingowym na terenie całej Europy oraz inne przydatne informacje, np. czy dany parking posiada np. prysznic, restaurację, wifi, siłownię, myjnię. Społeczność TransParkingu stale się powiększa więc potencjał aplikacji także sukcesywnie rośnie.

Wszystkie aplikacje znajdziecie standardowo w sklepie Google Play, przesyłamy linki, jeśli mielibyście problem ze znalezieniem:

Drivemode: klik tu.

ICE W nagłym wypadku: klik tu.

Fuelio paliwo i koszty: klik tu.

TransParking – Truck parking: klik tu.

Macie jakieś ulubione swoje aplikacje ułatwiające jazdę? Podzielcie się w komentarzu, chętnie skorzystamy z podpowiedzi.